פינת התזונה - רזים

   נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאל ה: 072-3340842 |  facebookinstagram

פינת התזונה

סביר להניח שמרבית האנשים שתשאלו היו מורידים את מאכלי הדיאט ומשקאות עם ממתיק מלאכותי מהתפריט שלהם, אלמלא המצפון המייסר. בחלוקה פשטנית, ניתן לאפיין את צרכני הדיאט לשניים - מאולצים ומודעים.

המאולצים: אלה שמטעמים בריאותיים נגזר עליהם לוותר על מנעמי החיים עתירי הקלוריות. המודעים: אלה השומרים על הגזרה או מנסים לרדת במשקל או שומרים על אורך חיים בריא.

בהתחשב בטעם הלא אטרקטיבי של מרבית משקאות הדיאט הוותיקים, סביר להניח כי מעטים מתענגים עליהם מתוך בחירה. הטרנד בדיאטות חזר בשנים האחרונות למה שידענו תמיד - צריכה מוגבלת של פחמימות, ובעיקר פחמימות "פשוטות", וגם מי שאינם חייבים לשמור על משטר קפדני, צורכים מוצרי דיאט.

לפיכך, אין פלא שצריכת משקאות הדיאט מהווה כ 35% מהמשקאות המוגזים ו 25% מהמשקאות הקלים. יצרני המשקאות עושים כל מאמץ כדי לספק מגוון מוצרים בשלל טעמים, שיהפכו את הייאוש להרבה יותר נוח. לאחרונה קשה שלא להבחין במהפכה שקטה העוברת על משקאות הדיאט. לאחר שנים שבהם אולץ החך להסתגל לטעם לוואי במשקאות הדיאט, פתאום אומרים לנו שיש דיאט אחר שמצליח אפילו להיות טעים.

מה שמסתמן כמשדרג הטעם הוא הסוכרלוז - ממתיק חדשני דל קלוריות המתוק פי 600 מהסוכר וחסר טעם לוואי שאינו נספג בדם ומופרש מהגוף במהירות (אושר לשימוש על-ידי ה- FDA האמריקני בשנת 1998).

מבחינה קלורית לא עולה הסוכרלוז בהרבה על הממתיקים מהדור הישן כמו אספרטיים וסכרין ונחשב דל קלוריות. בין משקאות הדיאט הממותקים בסוכלרוז שבטעמם חל שיפור ניכר בהשוואה למשקאות דומים - נמצאים מותגי הספרינג, תפוזינה, RC קולה, מאלט סטאר, מיץ פז, סודה קלאב ותרכיזים של עסיס.

הקושי ביצור מוצרי דיאט נובע מפרופיל טעם אחר המתקבל כשמחליפים את הסוכר בממתיקים. לסוכרלוז פרופיל טעם דומה לסוכר.

שלא במפתיע, יצרני המשקאות אינן שוקטים על שמריהם, ועובדים כבר על הדור הבא של משקאות הדיאט. כולם מחפשים כיצד להקטין את צריכת הקלוריות מבלי לפגוע בהנאות הקטנות שלנו, במיוחד על רקע היות בעיית ההשמנה של ילדים ומבוגרים כאחד, בעיה כלל עולמית הנמצאת במוקד תשומת הלב הציבורית.